montaż podłóg mazowieckie

Oferujemy kompleksowy montaż czterech różnych rodzajów modułów fotowoltaicznych, które produkowane są w Polsce według najwyższych standardów unijnych. Zakres ten obejmuje standardowe moduły monokrystaliczne i polikrystaliczne, a także dachówki fotowoltaiczne oraz moduły zintegrowane z budynkiem (BIPV).

Nasza firma składająca się z wykwalifikowanych pracowników, czeka aby pomóc Ci na każdym etapie Twojej inwestycji. Wszystkie nasze produkty objęte są gwarancją, w ten sposób masz pewność, że otrzymasz produkt najwyższej jakości.


Twój system fotowoltaiczny dobierany jest na podstawie dokładnych obliczeń oraz indywidualnych potrzeb.
W istocie najlepsze rozwiązanie dla Ciebie może być złym rozwiązaniem dla kogoś innego, dlatego tak ważny jest prawidłowy dobór systemu. Projektując instalację bierzemy pod uwagę wszystkie czynniki, takie jak: dane klimatyczne, położenie budynku, zacienienie instalacji, rodzaj i wydajność falownika, zmiany temperatur, nachylenie dachu.
Dokładnie analizujemy wszystkie czynniki, które mogą wpłynąć na wydajność instalacji oraz wykonujemy symulację zacienienia upewniając się, że Twój system fotowoltaiczny produkuje możliwie najwięcej energii.


Systemy fotowoltaiczne

System off-grid

System typu off-grid pracuje jako całkowicie niezależne źródło energii, tzn. do swojej pracy nie potrzebuje linii elektrycznej ani nie jest do niej podłączony.
Dla tego typu rozwiązań stosuje się dodatkowo buforowanie energii znacznie zwiększające efektywność całego systemu. Jeżeli nie ma podłączonych odbiorników, lub odbiorniki nie wykorzystują w pełni możliwości paneli, nadwyżka energii trafia do bufora (jest to najczęściej bank akumulatorów).
W sytuacji kiedy odbiorniki potrzebują więcej energii niż są w stanie dostarczyć ogniwa, energia pobierana jest również z akumulatorów (lub tylko z nich). Panele fotowoltaiczne doskonale nadają się, jako źródło energii do zasilania obiektów w przypadkach gdy sieć publiczna jest niedostępna lub też nie jest przewidziana do budowy. Mogą to być : domy w górach, termy do podgrzewania wody użytkowej, latarnie uliczne na drogach prywatnych, stacje meteo, zasilanie pomp wodnych w sadach, łodziach, przyczepach kempingowych itp.


System on- grid

Najbardziej efektywnym zastosowaniem instalacji fotowoltaicznej jest podłączenie jej do sieci energetycznej. Ten sposób sprzężenia instalacji PV z siecią funkcjonuje podobnie do elektrowni – oczywiście w miniaturowym wykonaniu. Systemy tego rodzaju są całkowicie uzależnione od istniejącej sieci energetycznej. Nie zależnie od tego czy istnieje zapotrzebowanie energetyczne (mamy włączone odbiorniki), czy nie, energia z ogniw wtłaczana jest do sieci energetycznej. W tym przypadku, to linia energetyczna działa jak bufor o prawie nieskończonej pojemności. Jeżeli produkujemy mniej energii niż potrzebujemy, niedobór uzupełnia elektrownia, licznik energii wg którego jesteśmy rozliczani zwiększa swoje wskazania, a my za tą energię płacimy. Jeżeli jednak produkujemy więcej energii niż potrzebujemy nadwyżka energii trafia do sieci. Zyskujemy : o tyle mniej zliczy licznik zużycia energii elektrycznej, o tyle mniej zapłacimy.

Partnerzy